Všechny naše prodejny máme otevřené. Dodržujeme veškerá hygienická opatření pro váš bezpečný nákup. Těšíme se na vás!

Pomáháme

Rok 2020 byl náročný pro nás všechny. O to více nás těší, že jsme  v této složité a vypjaté době spojené s nemocí Covid-19, našli síly a prostředky pomáhat a myslet na druhé. V uplynulém roce jsme poskytli velký objem materiální pomoci, která byla reakcí na aktuální situaci. Ve velkém rozsahu jsme finančně přispěli Nadaci Via, jejíž dobročinné projekty pravidelně a dlouhodobě podporujeme. Věnovali jsme se i menším charitativním projektům v Čechách i na Slovensku.

 

Hned v počátcích pandemie se nám podařilo zareagovat na nedostatek dezinfekčních prostředků na celém českém trhu. Ze dne na den jsme upravili výrobní program a začali ve velkém vyrábět tolik potřebné dezinfekční gely na ruce, které jsou šetrné a nadměrně nevysušují a neničí pokožku. Díky obrovskému nasazení našich zaměstnanců, ale i trpělivosti Vás - našich zákazníků - se nám na podařilo rychle zazásobit záchranné složky, zdravotnická zařízení a lékárny, ale také tisíce spokojených zákazníků našeho e-shopu.

Během krize jsme navíc věnovali materiální pomoc v podobě šetrného dezinfekčního přípravku v celkové hodnotě 2,5 milionu Kč. Pomoc putovala potřebným organizacím, které sice nejsou v první linii zájmu, ale jsou součástí našich životů a i jejich podpora je pro zachování a udržení jejich činnosti více než důležitá. Jedná se zejména o dětské domovy, domovy seniorů, centra sociálních služeb, hospice, alzheimer centra, organizace  Skaut - Junák, Charita České republiky, základní a mateřské školy. Distribuce více než 17.000 litrů dezinfekce potřebným by se nám nepodařila bez extrémního úsilí našich kolegů ve výrobě, expedici i managementu, ale především bez skvělé dlouhodobé spolupráce s filantropem Tomášem Slavatoukterý velmi obětavě pomáhá dětem v dětských domovech, nemocným dětem a všem potřebným.

Je nám potěšením vás informovat, že triatlonista a mimořádný filantrop Tomáš Slavata, se kterým již mnoho let aktivně spolupracujeme v oblasti charity, získal na sklonku roku 2020 jako první Čech evropskou cenu #BeActive Local Hero. Evropská komise tak ocenila jeho sportovní projekty, díky kterým už dlouhé roky pomáhá dětem, především z dětských domovů.

Kromě dezinfekce jsme věnovali také naše pečující krémy na ruce, které se tak dostaly k lékařům a zdravotním sestřičkám na infekčních odděleních nemocnic v Čechách i na Slovensku, aby jim pomáhaly pečovat o jejich dezinfekcí namáhané ruce.

Pro Manufakturu je pomoc potřebným přirozenou součástí podnikatelských aktivit, proto se snadno ztotožňujeme s myšlenkou Nadace Via, která usiluje o to, aby se pomoc, starost o druhé, štědrost a dobročinnost staly běžnou a samozřejmou součástí života.  Jsme hrdí na práci Nadace Via a tisíců lidí, kteří mění své okolí k lepšímu. Dělají to s nadšením a s nadějí, že se opět budeme moci osobně setkávat a budovat přátelské sousedské vztahy jako dříve. Také díky nám mohla Nadace Via (spolu s řadou dalších donátorů) v roce 2020 podpořit grantem 542 skvělých iniciativ. Každá z nich jedinečným způsobem zlepšila vztahy mezi lidmi v jedné vesnici nebo městské čtvrti.

Vážím si dlouhodobé pomoci aktivním lidem v Česku, kterou Manufaktura prostřednictvím podpory programů Nadace Via posiluje odolnou a demokratickou společnost. Jsem vděčný za to, že může Nadace Via s Manufakturou už od roku 2014 spolupracovat na rozvíjení dobrých sousedských vztahů v našich obcích a městech, že podporuje ochotu lidí darovat druhým svůj čas, energii i peníze. Manufaktura už takto pomohla podpořit stovky skupin lidí, kteří například ve své obci společně vysadili novou alej, vybudovali si místo k setkávání všech generací nebo začali organizovat pravidelné kulturní akce. Zvláště v těžké době poznamenané pandemií se ukazuje, jak je tato podpora cenná: lidé, kteří si začali v příznivější době více důvěřovat, se dovedou semknout a pomáhat si i v době krize. Díky Manufaktuře se mapa Česka plní místy, kde je radost žít. 

Zdeněk Mihalco, ředitel Nadace Via

Již více než 10 let podporujeme gynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice v Neratovicích prostřednictvím naší dětské kosmetiky k péči o novorozeňata. Personál porodnického oddělení si naši kosmetiku před lety sám vybral jako tu nejlepší péči o citlivou pokožku nejmenších a je s ní po celou dobu velmi spokojen, stejně jako novopečené maminky a jejich nově narozená miminka. Máme radost, že tato milá spolupráce pokračuje i nadále.

Máme z pomoci v takovém rozsahu o to větší radost, že jsme ji realizovali bez ohledu na náročnou  situaci ve vlastní firmě, kdy čelíme obrovským ztrátám kvůli opakovaně přerušenému provozu a kdy je jasné, že těžké období, kterým procházíme, není ještě z daleka u konce…

Děkujeme Vám za Vaši podporu a přízeň.
Vaše Manufaktura